ÖZGÜR VE MODERN | Alper Aksoy Mimarlık
Facebook Instagram EN

ÖZGÜR VE MODERN

AARCH-Alper Aksoy Architects,  mimarlık ve kentsel tasarım alanlarında araştırma, geliştirme ve proje faaliyetleri yürüten, kollektif tasarım anlayışını benimsemiş bir gruptur. Ofis şu anda 15 kişilik mimari çekirdek kadrosuyla Türkiye’nin yanı sıra Orta Asya ve Afrika ülkelerinde proje çalışmaları yürütmektedir.

Küresel ölçekte yaşanan ekonomik gelişmeler, sosyal olaylar, teknolojik gelişim, sosyal  iletişimde yeni yolların ortaya çıkması,  bunlara bağlı olarak  yaşanan sosyo-kültürel değişim, kentin ve  kent sakinlerinin  günlük yaşam pratiğini çeşitli şekillerde etkilemektedir.

AARCH, bu dinamik sürecin mimarlık alanına olan etkisini önemseyerek, araştırmaya dayalı tasarım yöntemiyle, yenilikçi, zamansız, kentsel bağlamla tartışan bir yaklaşımı benimsemektedir. Sürdürülebilirlik, diğer paydaşlarla işbirliği ve interaktif bir iletişim ortamı temel ilke sayılmaktadır. AARCH , hayalgücünün önemine inanarak, rafine tasarım fikirleri geliştirmeyi ve gezegenimiz üzerinde çağdaş yaşam formları üretmeyi amaçlamaktadır.

copyright 2023